Kvalitní
materiály
V konstrukčním inženýrství se používá primárně díky své lehkosti, odolnosti proti korozi, velmi vysoké pevnosti, ale také pro svou výjimečnou zpracovatelnost a svařitelnost.
Dalším výrazným benefitem hliníku je i jeho nekonečná recyklovatelnost.
Veškerý materiál odebíráme ve velkém množství, abychom vždy měli dostatečné zásoby, byli schopni vyrovnávat kolísající nákupní ceny, ale také minimalizovali negativní dopady dopravy.
Odpovídající
doplňky
Nerezová ocel třídy A2 (známá také jako SAE 304) má vynikající odolnost vůči veškerým povětrnostním vlivům. Šrouby, nýtovací matice a nastavitelné nohy vyrobené z tohoto materiálu nevykazují žádné známky koroze nebo opotřebení ani po letech používání a desítkách výstav uvnitř i venku za každého počasí.
Precisní
výroba
Horní část hlavního rámu stojanu a oba boční díly se dokonale zasouvají do sebe, vytvářejíce pevné spojení i bez použití jištění šrouby.
Spoj mezi hlavním rámem a základnou je tvarován tak, aby bylo zcela vyloučeno jeho uvolnění i při vysokém zatížemí stojanu větrem.
Otvory pro vysokopevnostní nýtovací matice mají hexagonální tvar, což zabraňuje opotřebení stykových ploch a uvolňování nýtovacích matic při opakovaném namáhání.
Perfektní
lak
Krok 1. Příprava
Každý díl se jednotlivě obrušuje. Velkou pozornost věnujeme částem řezaným pomocí CNC laseru a dbáme na to, aby na nich nebyly žádné ostré hrany. Během tohoto procesu také důkladně kontrolujeme, zda na plochách nevznikly promáčkliny nebo jiné vady.
Krok 2. Chemické čištění
Všechny díly procházejí chemickým čištěním v lázni. Tento proces odstraní veškeré nežádoucí nečistoty, oleje i otisky prstů, které by mohly následně oslabovat lak.
Krok 3. Chromování
Chromování je druh galvanického pokovení. Jde o elektrochemický proces používaný k nanesení vrstvy chromu na podkladový materiál. Tím se na povrchu vytváří ochranná vrstva pasivovaného kovu.
Jedná se o mimořádně důležitý proces, protože snižuje reaktivitu, zlepšuje trvanlivost a odolnost proti korozi u povrchové úpravy i u hliníkové slitiny.
Krok 4. Práškové lakování
Práškové lakování je suchý dokončovací proces, který využívá elektrostatickou aplikaci (ESD) k dosažení dokonale rovnoměrného finálního povrchu. Díky elektrickému náboji se suchý prášek spojí s povrchem kovu a ulpí na něm. Každý díl se poté vypálí ve vytvrzovací peci při teplotě 250 °C.
Výsledkem je hladký tvrdý povrch odolnější než běžná barva. Je odolný vůči nárazům, vlhkosti, chemikáliím a extrémním povětrnostním vlivům. To snižuje riziko poškrábání, odštípnutí, oděru, koroze, vyblednutí a dalších problémů s opotřebením.
Metoda ESD minimalizuje množství použité barvy, díky čemuž je považována za velmi ekonomickou a ekologickou.
Lokálně
Udržitelně
Jsme hrdí na to, že naše stojany vyrábíme lokálně a spolupracujeme s firmami, které známe mnoho let. Všechny naše dodavatele známe osobně. Společně tak můžeme usilovat o co nejlepší kvalitu a minimalizovat závislosti na dodavatelích mimo EU. Podpora místní ekonomiky je pro nás důležitá.