Přejít k hlavnímu obsahu

Jak stojany
vyrábíme

95 % stojanu je vyrobeno ze slitiny hliníku. Ten má skvělé pevnostní vlastnosti a jelikož je nekonečně recyklovatelný, patří hliník mezi nejekologičtější kovy.

Slitina AlMgSi (AW 6060) se používá v konstrukčním inženýrství a jako taková má vynikající vlastnosti. Je lehká, odolná proti korozi, vykazuje vysokou pevnost, ale je také výjimečně zpracovatelná a svařitelná.

Veškerý materiál odebíráme ve velkém množství, abychom měli dostatečné zásoby a minimalizovali negativní dopady dopravy na životní prostředí.

Jedině nerezová
ocel

Veškerý spojovací materiál, který dodáváme se stojany, je vyroben z nerezové oceli třídy A2.

Nerezová ocel třídy A2 (známá také jako SAE 304) má vynikající odolnost vůči povětrnostním vlivům a nepodléhá korozi. To přesně chceme pro naše stojany, protože ty toho hodně zažijí a musí hodně vydržet.

Šrouby, nýty s maticemi a nastavitelné nohy fungují jako nové a nevykazují žádnou korozi ani po letech používání a desítkách výstav uvnitř i venku za každého počasí.

Vysoká přesnost
CNC

Díky CNC strojům jsme schopni vyrobit složité spoje a vyrábět velké množství dílů s velmi vysokou přesností.

Klíčovou vlastností každého stojanu je možnost ho rozložit na jednotlivé díly, což usnadňuje jeho přepravu, instalaci a skladování.

Bezproblémová opakovaná demontáž a montáž vyžaduje absolutní přesnost všech dílů, což je přesně to, co nám umožní použití CNC strojů. Každý námi vyrobený díl je přesný a dokonale pasuje.

Pouze s využitím CNC laserů jsme také schopni vytvořit velmi specifické díly, které jsme navrhli tak, aby se zvýšila pevnost svarových spojů.

Víc než jen
barva

Krásný finální povrch vyžaduje čtyři specifické kroky, které zaručují maximální odolnost, ochranu a bezchybný vzhled.

Krok 1. Příprava

Každý díl se jednotlivě obrušuje. Velkou pozornost věnujeme částem řezaným pomocí CNC laseru a dbáme na to, aby na nich nebyly žádné ostré hrany. Během tohoto procesu také důkladně kontrolujeme, zda na plochách nevznikly promáčkliny nebo jiné vady.

Krok 2. Chemické čištění

Všechny díly procházejí chemickým čištěním v lázni. Tento proces odstraní veškeré nežádoucí nečistoty, oleje i otisky prstů, které by mohly následně oslabovat lak.

Krok 3. Chromování

Chromování je druh galvanického pokovení. Jde o elektrochemický proces používaný k nanesení vrstvy chromu na podkladový materiál. Tím se na povrchu vytváří ochranná vrstva pasivovaného kovu.

Jedná se o mimořádně důležitý proces, protože snižuje reaktivitu, zlepšuje trvanlivost a odolnost proti korozi u povrchové úpravy i u hliníkové slitiny.

Krok 4. Práškové lakování

Práškové lakování je suchý dokončovací proces, který využívá elektrostatickou aplikaci (ESD) k dosažení dokonale rovnoměrného finálního povrchu. Díky elektrickému náboji se suchý prášek spojí s povrchem kovu a ulpí na něm. Každý díl se poté vypálí ve vytvrzovací peci při teplotě 250 °C.

Výsledkem je hladký tvrdý povrch odolnější než běžná barva. Je odolný vůči nárazům, vlhkosti, chemikáliím a extrémním povětrnostním vlivům. To snižuje riziko poškrábání, odštípnutí, oděru, koroze, vyblednutí a dalších problémů s opotřebením.

Metoda ESD minimalizuje množství použité barvy, díky čemuž je považována za velmi ekonomickou a ekologickou.

Udržitelně
lokálně

Jsme hrdí na to, že naše stojany vyrábíme lokálně a spolupracujeme s firmami, které známe mnoho let.

Bez ohledu na to, jak složité jsou technologie a výrobní procesy, klíčem k úspěchu jsou vždy lidé, kteří je provádějí.

Všechny naše dodavatele známe osobně.

Společně tak můžeme usilovat o co nejlepší kvalitu a vyhnout se zásobování ze zámoří. Podpora místní ekonomiky je pro nás důležitá.